On which subject you need help?

Genel olarak panel hakkında
Profilim
Ücretlendirme
Anket katılımı
Iletişim

Genel olarak panel hakkında

Banagoreboyle.com gerçekte nedir?
Banagoreboyle.com bir tüketici paneli olmakla beraber, size çeşitli konular hakkında fikrinizi beyan etme ve aynı zamanda para kazanma imkani vermektedir. Bu arada 500.000 tetsçiye sahibiz ve sizde bunlardan biri olabilirsiniz, çünkü sizin fikriniz bizim için önemlidir. Size sunacağımız anketlerimiz farklı konulardan seçilmiştir, mesela yeni ürün fikirleri, yenilikçi reklam, basın hakkında,.…

Nasıl üye olabilirim?
Sitemizde „kayıt“ butonunu bulabilirsiniz. Otomatik olarak bununla beraber kayıt formumuza yönlendirileceksiniz.Burada sizden yaş ve cinsiyet gibi bazı temel bilgileri öğrenmek istiyoruz. Formu doldurduktan sonra bizden profilinizi aktive etmek için kayıtla ilgili tasdik maili alacaksınız. Size uygun bir anket bulunduğunda e-mail yoluyla bilgi ulaştıracağız.

Kayıt ücretsizmidir?
Bizde herşey ücretsizdir. Kayıt yada üyelik ücretleri talep edilmemektedir. Aksine, anket çağrısı gelipte anketi eksiksiz tamamlarsanız, önceden anlaşılmış bir meblağ hesabınıza havale edilecektir.

banagoreboyle.com sitesine neden kayıt olmam gerekiyor?
Fikrinizi bizde paraya dönüştürebilirsiniz! Bunun dışında banagoreboyle.com size yeni ürün fikirleri yada reklam seçeneklerinde ki tasarlamalara katılma imkanını sağlıyor.

Panel sahibi kimdir?
Panel alman pazar araştırma enstitüsü Untiedt Research’e aittir. Almanyanın öncü online pazar araştırmacısı olmakla beraber, 1988 yılından bu yana piyasada varlığımızı sürdürüyoruz. Daha fazla bilgiye www.untiedt.de sayfasından ulaşabilirsiniz..

Profilim

E-mail adresimi nasıl değiştirebilirim?
E-mail adresinizi güncellemek için, „temel bilgiler“ adında ki uyarlamada „e-mail adresini değiştir“ ibaresini kullanabilirsiniz.
Yeni adresiniz bize ulaştırılacaktır ve değişklikler yapıldıktan sonra, yeni e-mail adresinize onama iletilecektir.

banagoreboyle.com özel bilgilerimle ilgili hangi haklara sahip?
Anketlerimiz kesin olarak alman veri koruma kurallarının himayesinin altındadır. Tarafınızdan yapılan veriler kesinlikle isminizi deşifre ederek kullanılmamaktadır. Banagoreboyle.com müşterileri yanlızca analiz ve sonuçları çizelge, yani toplam değer halinde alabilmektedir. Bu nedenle testçiler hakkında bir sonuç çıkarılamamakta. Bunun haricinde alman pazar araştırma merkezince, BVM ve ADM kısmında belirlenen kişisel bilgiler düzenlemesi geçerlidir. Ek olarak uluslararası pazar araştırma organizasyonu ESOMAR’ın düzenlemelerine tabi olmaktayız.

Üye hesabımı nasıl silebilirim?
Giriş yapıldıktan sonra „temel bilgiler“ altında „üyeliği bitir“ ibaresinden işlem yapabilirsiniz.

banagoreboyle.com panelindeki üyeliğim sınırlımıdır?
Hayır. Fakat belirli bir sayıdaki başarısız anket çağrıları sonucunda veri bankamızdaki profilinizi silme hakkını saklı tutuyoruz.

banagoreboyle.comsitesine nasıl giriş yapabilirim?
Sitemizde giriş yapılabilir. Kullanıcı adınız e-mail adresinizdir ve parolanızı kayıtla birlikte kendiniz kararlaştırabilirsiniz. Hesabınızda ayrıca bilgilerinizi değiştirebilirsiniz, üyeliğinizi sonlandırabilir yada yanlızca topladığınız puanların durumuna göz atabilirsiniz.

Ücretlendirme

Ücretlendirme nasıl gerçekleştirilir?
Başarılı sonlandırılmış tüm anketler için alacağınız puanların sayısı anket süresi ve hedef kitlesine göre değişmektedir. Herhangi bir anketten alınan puanın gerçek sayısı davetiyede yazılıdır.
Puanların geçerliliğinin iki yıl süreli olduğunu göz önünde bulundurunuz.

Puanların karşılığı olarak ne alabilirim? Puanları neyin karşılığında değiştirebilirim?
4 TRY değerinde puan topladığınız takdirde, bu değeri ödetebilir, yada değiştirebilirsiniz. Ödeme yada değiştirme ile ilgili seçeneklerinizi prim mağazasından öğrenebilirsiniz. Düşük miktarlar ödeme olarak karşılanamamaktalar.

Istenilen ödeme ne zaman gerçekleşmekte?
Talepte bulunulduktan sonra ki ayın başında.

Asgari puan kotama ulaşamadığım halde kontörümü ödetebilirmiyim?
Hayır, mümkün değildir.

Bir anketle ne kadar kazanca ulaşabilirim?
Bu anketin süre ve türüne bağlı. Genellikle başarılı sonlandırılan her kısa anket için 500 ve 3.000 arası puana sahip olabilirsiniz.

Davetiyede öngörülen anket süresinin üzerine çıktığımda alacağım puan sayısının yükselmesine sebep olur mu?
Hayır. Yapılması planlanan her testin başında öngörülen süre ve ücretlendirilmesi hakkında bilgilendirilmektesiniz. Banagoreboyle.com tarafından öngörülen test süresi bir öntest tarafından belirlenmektedir. Testçilerin kişisel süreleri bundan farklı olabilir. Bu durumda da banagoreboyle.com yanlızca anlaşılmış olan miktarı öder, testçinin süresi öngörülenin dışına çıksa bile.

Anket katılımlarından aylık ne kadar ücret kazanabilirim?
Size nasıl anket çağrılarının adedini öngöremediğimiz gibi, kazanacağınız para miktarini da garantileyememekteyiz. Anket katılımını önemli bir gelir kaynağı olarak nitelendirilmemesi önemle rica olunur. Panel üyelerimizin tamamının eşit şartlarda anket katılımlarını sağlamak icin büyük çaba göstermekteyiz. ışlevsel nedenlerden dolayı pazar araştırma enstitüleri ve müşterileri icin anket katılımcılarının orta düzeyde katılımcalar olması, profesyonel olmalarından daha büyük önem taşıyor.

PayPal hesabım bulunmuyor. Ne yapmam gerekiyor?
Seçenekleriniz:
1. Kayıt esnasında kullandığınız e-mail adresi ile PayPal hesabı açabilirsiniz.
2. PayPal dan gelecek olan bizden havale aldığınza dair bilgi mesajınıı bekleyiniz. Mesaj ingilizce olacaktır. Merak etmeyin: içinizde ingilizce bilmeyenler için paranınızı nasıl alabilceğinize dair bilgi ekledik. ( „Claim your money“ ibaresine tıklayarak). Bilgiyi sadece eksiksiz doldurulan ilk anket sonrasında alacaksınız.
3. Mümkünse: prim mağazasından havale yerine bir kupon seçiniz.

PayPal - hesabı düzenlemesinin ücreti nedir?
Hic bir şey. PayPal hesabı için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Kayit yada hesap için hic bir ücret ödememektesiniz. Kendi banka hesabınıza havale yapma durumunda yada PayPal hesabınızı internetten alışveriş yapmak için kullanmanız durumunda da ek ücret talep edilmemektedir.

Anket katılımı

Hangi sıklıkta ankete katılma çağrısı alabileceğim?
çağrı sayısı belirli faktörlerden etkilenmektedir. Bir yandan sosyo demografik veriler (cinsiyet, yaş, ikamet, ev bütçesinin oluşumu...) rol oynamaktadır. Diğer yandan müşterilerin bize yönlendirdikleri anket adetleri doğrultusunda hareket etmekteyiz.

Ankete katılma çağrısı gelme durumunda: ne kadar süre zarfında ankete katılmam gerekiyor?
Normal koşullarda 3- 14 gün. Bunun dışında sayı olarak daha az katılımcıya ihtiyacımız olabilir yada katılım beklenenin üzerinde olabilir ve bu durumda araştırma ertesi gün sonlandırılmış olabilir. Katılmak istiyorsanız, mutlaka çağrılara en erken sürede cevap vermeniz gerekiyor.

Neden sürekli profilimin kotasının dolduğuna dair mesaj alıyorum?
Bazen anket esnasında daha fazla hedef kitlesine ulaşmaya çalışıyoruz. Malesef tüm özellikleri ve tüketici alışkanlıklarını kayıt anında uzunluğundan ve karakterlerin arasıra değişmelerinden dolayı soruşturmamız mümkün değil. Bu nedenden dolayı anketörlerin belirli bir hedef kitlemize uyumluluklarını incelemek zorundayız. Şu durum olası, mesela A ürününün tüketicisisiniz, yani genel olarak etütün kurallarına uymaktasınız, fakat bizim hala B ürününe tüketici aramamıza rağmen bu hedef kitlesi için kota dolmuş olabilir.Şayet size sınıflandırma soruları gelmediği halde bu geri bildirimi aldınız ise, davetiyeye geri dönmekte geciktiniz yada bir kotayı gerçekleştirmeden kısa bir süre önce davet edildiniz anlamına gelmektedir.

Iletişim